Byopecia Biotin 2.5 mg - Ürün İnceleme
Ambalaj & Etiket Uygunluğu9.1
İçindekiler & Etken Madde Sınırı9.7
Firma Güvenilirliği9
Tüketici Uygunluğu9.5
Yan Etkiler & Etki Gösterme Süresi9.3
Fiyat9.5
9.4Ortalama Puan

Byopecia Biotin, genellikle saç dökülmelerine karşı kullanılmasına rağmen tırnak ve cildin beslenmesi için de önerilen bir üründür. 2.5 mg saf Biotin içeren ürün, bir B grubu vitamini olup, saç ve cilt sorunlarında tamamlayıcı besin takviyesi olarak kullanılmaktadır. Kullanım dozu doktorun gerekli gördüğü ölçüde değişkenlik göstermekle beraber Byopecia Biotin’in yüksek doz kullanımına ilişkin bir sorunla karşılaşılmamıştır.

Bu yazıda kişilerin doğru ürün kullanımı için, Byopecia Biotin farklı kriterler ile piyasadaki diğer Biotin ürünleri ile karşılaştırılmıştır.

Ambalaj & Etiket Uygunluğu açısından: 91/100

Öncelikle, Byopecia Biotin’in cam şişe tercihinin gıda takviyesi şişelemesi için en sağlıklı yöntem olduğunu söylemeliyiz. Bu noktada bizden tam puan alan Byopecia Biotin, şişe dışındaki jelatin örtüsü ile de ürünü alan kişinin, şişenin daha önce başkası tarafından açılmadığından emin olmasını sağlıyor. Ambalaj üzerindeki detaylı ürün içerik bilgisi ve modern tasarımı ile ürün fark yaratıyor. Aynı zamanda standartlara uygun “İlaç Değildir” uyarısı ile de mevzuata uygun olduğunu gösteriyor.

İçindekiler & Etken Madde Sınırı: 97/100

Byopecia Biotin yukarıda da söylediğimiz gibi saf Biotin içeriyor. Biotinin kullanım alanları ve içeriği ile ilgili detaylı bilgiye Saçın Gizli Kahramanı: Biotin yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yeni düzenlenen gıda takviyesi mevzuatında, kısıtlı maddeler listesinde Biotin için berlirlenen limit 2.5 mg. Byopecia Biotin’in de her tableti 2.5 mg Biotin içerdiği için bu standartlara uygun olarak üretilmiş. Bunun hasta tarafından avantajı ise artık 10 mg’lık ya da 5 mg’lık tabletleri kırarak kullanmak zorunda kalmayışıdır.

Firma Güvenilirliği: 90/100

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren 23 senelik geçmişi olan Loop Corporate firmasının Saç sağlığına ilişkin ürettiği bu ürünler piyasaya yeni çıkmış olsa da müşterinin güvenini kısa sürede kazanmayı başarmış gibi gözüküyor.

Tüketici Uygunluğu: 95/100

Son günlerde vejetaryen beslenmede görülen trend ile ürünleri artık tüketici uygunluğu açısından da değerlendirmemiz gerekiyor. Bu noktada Byopecia Biotin bitkilerden elde edilen biotinden oluştuğu için vegan ve vejetaryanler için uygun olduğunu da söylemekte fayda var.

Yan Etkiler & Etki Gösterme Süresi: 93/100

Biotin’in bilinen büyük bir yan etkisi bulunmuyor. Hatta yüksek doz biotin kullanımı tarafında kişinin gereksinim duymadığı kısmının idrar yolu ile vücuttan atıldığı biliniyor. Biotin kullanımına başladıktan 1.5-2 ay içerisinde, saç ve tırnaklarda belirgin bir biçimde güçlenme ve iyileşme görüldüğü gözlemlenmiştir.

Fiyat: 95/100

Piyasada bu tip ürünlerin sayısı çok. Fakat ürünün güvenilirliği ve ambalaj kalitesi açısından değerlendirildiğinde Solgar haricinde başka bir ürün düşünemiyoruz. Bu noktada 75,00 TL’lik fiyatı ile Byopecia Biotin’in Fiyat/Performans açısından oldukça başarılı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Byopecia Biotin 2.5 mg ürününü, n11.com üzerinden satın almak için tıklayınız.