Byopecia Multiplex - Ürün İnceleme
Ambalaj & Etiket Uygunluğu9.8
İçindekiler & Etken Madde Sınırı9.8
Firma Güvenilirliği9.6
Tüketici Uygunluğu10
Yan Etkiler & Etki Gösterme Süresi9.7
Fiyat10
9.8Ortalama Puan

Piyasada saç dökülmesine ve tırnak sağlığına iyi geldiği iddia edilen bir çok ürün bulunuyor. Bunların bir kısmı, içeriği bakımından saçlarımız ve tırnaklarımız için gerçekten fayda sağlıyor olsalar dahi, aklımızdan çıkarmamız gereken en önemli konulardan biri, bağışıklık sistemimizin saç ve tırnak sağlığımızdaki önemidir.

Bu noktada Byopecia Multiplex, içeriği ile büyük bir açığı kapatarak, piyasada yer alan 3 veya 4 farklı ürünün birlikte kullanılmasıyla alabileceğimiz besin takviyelerini tek 1 üründe bizlere sağlıyor.

Bu yazımızda, saç ve tırnak sağlığı için özel formülasyonunu inceleyeceğimiz Byopecia Multiplex ürününü, fiyat, tüketici uygunluğu ve kullanım şekli gibi kriterler bağlamında değerlendireceğiz.

Ambalaj & Etiket Uygunluğu açısından: 98/100

Byopecia Multiplex ürünü, üretici firmanın diğer ürünü olan Byopecia Biotin gibi cam şişe tercihiyle tüketici ile buluşuyor. Şişe olarak cam tercihinin, en sağlıklı yöntem olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Şişenin etrafında yer alan jelatin örtüsü (shrink) ise ürünü ister eczaneden ister internetten almış olun, içiniz rahat şekilde daha önce açılmamış olduğundan emin olmanızı sağlıyor. Aynı zamanda şişe üzerindeki bakanlık onaylı etiketi ile de standartlara ve mevzuata uygunluğunu gösteriyor.

İçindekiler & Etken Madde Sınırı: 98/100

Byopecia Multiplex saç sağlığı ve buna ek olarak bağışıklık sistemini güçlendirici özel formülasyonu ile 24 ayrı maddeden oluşuyor. İçeriğindeki her vitamin ve element, son dönemde saç sağlığına ilişkin yapılan bilimsel çalışmalarda adını sıkça duyduğumuz besin maddeleri;

 • Biotin
 • Vitamin A
 • Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, B12
 • Vitamin C
 • Vitamin E
 • Folic Acid
 • Iron (Demir)
 • Zinc (Çinko)
 • L-Cysteine
 • L-Methionine
 • Ginkgo Biloba Extract
 • Green Tea Extract (Yeşil Çay Ekstresi)
 • Horsetail Extract (At Kuyruğu Bitkisi Ekstresi)
 • Millet Seed Extract (Darı Tohumu Ekstresi)
 • Inositol
 • Choline Bitartrate (Kolin)
 • Saw Palmetto

(İçeriğindeki tüm bu maddeler, kişinin günlük kullanım dozlarına göre sınırlandırılmıştır.)

Aynı zamanda B vitaminleri ile bitkisel ekstraktlar barındıran ve tabletlerin üzeri film ile kaplı olmayan ürün bu sayede tüm doğallığını koruyor. İçeriğinde yer alan ürünlerin saç sağlığı açısından faydalarına “Saçlarınız İçin En Faydalı 5 Özel Besin Maddesi Nedir?” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Firma Güvenilirliği: 96/100

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren 23 senelik geçmişi olan Loop Corporate firmasının saç sağlığına ilişkin ürettiği ürünler piyasaya hızlı bir giriş yapmıştı. Geçtiğimiz 1 yılda bilinirliğini artıran firma, bu kriterdeki değerlendirmemizde firma güvenilirlik puanını yükseltiyor.

Tüketici Uygunluğu: 100/100

Byopecia Multiplex ürününde yer alan besin takviyelerinin tamamının bitkisel olduğunu söylemekte fayda var. Bu noktada hayvansal yağ ve gıda kullanmayanların da saç dökülmesi, tırnak problemleri ve bağışıklık sistemi için tereddütsüz tercih edebilecekleri bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Yan Etkiler & Etki Gösterme Süresi: 97/100

İçeriğindeki besin takviyelerinin günlük kullanım dozu sınırlamaları ve doğal içeriğinden dolayı, ürün ile ilgili karşılaşılan bir yüksek doz vaka bildirimi bulunmuyor.

Ürün içeriğinde yer alan etken maddeler, özellikle yoğun yorgunluk dönemlerinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Byopecia Multiplex, özellikle 4. aydan itibaren olumlu etkilerini göstermeye başlıyor. Bu süreçte, bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra içeriğindeki aminoasitler sayesinde kan dolaşımını arttırdığı için saç köklerini besleyerek, saçın daha hızlı uzamasına da yardımcı oluyor.

Fiyat: 100/100

Öncelikle şunun altını çizmeliyiz; piyasada içeriği bakımından özellikle saç dökülmesine yönelik bu denli zengin başka bir multivitamin ürünü daha olduğunu söylemek zor.

Byopecia Multiplex saç sağlığı açısından geliştirilmiş özel içeriğine ek olarak, bağışıklık sistemimiz için almamız gereken günlük takviyeleri içinde barındıran özel bir ürün. Bu zengin içeriği, piyasadaki diğer ürünler ile karşılaştırmaya kalktığımızda, 3 veya 4 farklı ürün alarak yaklaşık 500-600 TL tutarında bir bütçe ayırmamız gerekirken, eczanelerde Byopecia Multiplex’i bunun 1/4 fiyatına (145.00 TL) bulmak mümkün.

 

Byopecia Multiplex ürününü, n11.com üzerinden satın almak için tıklayınız.