Trichos Şampuan - Ürün İnceleme
Ambalaj & Etiket Uygunluğu9.3
İçindekiler & Etken Madde Sınırı9.6
Firma Güvenilirliği10
Tüketici Uygunluğu9.6
Yan Etkiler & Etki Gösterme Süresi9.5
Fiyat9.5
9.6Ortalama Puan

Trichos şampuan, saç dökülmelerine karşı oluşturulmuş içeriğiyle, kullananlar tarafından olumlu yorumlar alan alanında özel bir şampuan olarak görülüyor. Piyasaya sürüleli henüz 1 sene olmuş olsa da düzenli bir kullanıcı kitlesi kazandığını görüyoruz.

Bu konudaki en büyük faktörün, şampuanın içeriği olduğunu söyleyebiliriz.

Procapil, Heliogenol, Saw Palmetto (cüce palmiye), Allantoin, Octopirox, Physiogenyl ve Palmiye Ağacı Sütü ektresi ile oluşmuş formülasyonu ile Trichos, bu içeriği ile piyasadaki diğer ürünlerin bir adım ötesine geçmiş gibi gözüküyor.

İçeriğine ek olarak, diğer şampuanlar ile karşılaştığında Trichos Shampoo’nun öne çıkan diğer özelliklerine biraz daha yakından bakmak istiyoruz.

Ambalaj & Etiket Uygunluğu açısından: 93/100

Saç dökülmesine karşı geliştirilen şampuanlar genelde, kozmetik şampuanlardan farklı olarak estetiğe çok fazla önem vermemekte, bu nedenle de bu tarz şampuanların ambalajları da oldukça standart görünmektedir.

Bu markalar tarafından, ürünün sağlıklı tarafını vurgulamak adına bilinçli bir tercih de olabilir. Trichos şampuan da, benzer ürünler gibi mütevazi bir ambalaja sahip olmakla birlikte, ambalajında kullanılan yüksek gramaj ile, ürünü benzerlerinden daha kaliteli gösteriyor. Hem etiket hem şişe sıcak ortama dayanıklı olarak üretilmiş, dolayısıyla ürün rahatça banyoda muhafaza edilebilir.

Ayrıca etiket, markanın diğer ürünleri gibi mevzuata uygun bir şekilde tasarlanmış.

Sağlık Bakanlığı onaylı bu ürününün etiketinde, tüm içerik açıkça yer alıyor. Bu da markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi bu ürünü de mevzuata uygun şekilde tasarladığını gösteriyor.

İçindekiler & Etken Madde Sınırı: 96/100

Trichos şampuanı, diğer ürünlerden ayıran başlıca farkı, içeriğindeki Procapil’den geliyor. Procapil, uygulandığı alandaki kan dolaşımını arttırdığı için saç kökünün beslenmesini arttırıyor.

Buna ek olan bir diğer fark yaratan özelliği ise yine içeriğindeki Heliogenol. Çünkü Trichos, bu etken maddeye sahip ilk ve tek saç bakım şampuanı.

Heliogenol saysinde, şampuan hem doğal hem boyalı saçları güneş ışınlarına karşı koruyor. (UV Korumalı)

Buradaki önemli nokta şu, güneş aslında sağladığı D vitamini sayesinde saçlarımız için faydalı olsa da, yeni çıkmakta olan saç kıllarına zarar verdiğinden dolayı, Heliogenol içeren bir şampuan kullanmamız, yeni çıkan saçlarımızı korumamız için oldukça kritik rol oynuyor.

Buna ek olarak, içeriğindeki Allantoin ve Octopirox sayesinde kepeğe karşı da etkili. Bu etkileri görebilmek için şampuanı düzenli kullanmamız gerektiğini atlamayalım.

Firma Güvenilirliği: 100/100

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren 23 senelik geçmişi olan Loop Corporate firmasının Saç sağlığına ilişkin ürettiği ürünler piyasaya sürüldüğünden itibaren, doktorlar tarafından önerildiği için kısa sürede sektörde güvenilirlik sağladı.

Tüketici Uygunluğu: 96/100

Trichos şampuan, saç dökülmesine karşı, her yaştaki hem erkekler hem kadınlar için uygun bir ürün.

Kullanmadan önce şampuan şişesinin çalkalanması gerekiyor. Bu sayede içeriğinde yer alan saw palmetto (cüce palmiye ekstresi) bir yağ olduğu için, homojen biçimde şampuan içerisine tekrar yayılarak, her kullanımda daha etkili olması sağlanıyor. Saça uygulanışının ardından yaklaşık 2-3 dk beklemek ve sonrasında durulamak, alınacak faydanın artmasını sağlayacaktır.

Yan Etkiler & Etki Gösterme Süresi: 95/100

Şampuanın gözlemlenen bir yan etkisi bulunmuyor.

Kullanıma başlamanın ardından bir hafta içerisinde saçlarda belirgin bir biçimde güçlenme ve iyileşme görüldüğü gözlemlenmiştir.

Fiyat: 95/100

250 ml boyutu ile 109,00 TL fiyata sahip ürün, içeriğinde yer alan Heliogenol ve Procapil değerleri açısından çok güçlü. Bu iki değerli etken maddeye sahip Trichos, bu fiyatı ile Fiyat/Performans açısından oldukça başarılı gözüküyor.

 

Trichos Şampuan ürününü, n11.com üzerinden satın almak için tıklayınız.